Divatā pie spēļu galda
Ne vienmēr visiem ir iespēja satikties plašā kompānijā, lai spēlētu galda spēles. Dažreiz mājās esat tikai divi vien. Neuztraucies, jo tas ir pietiekami daudz, lai baudītu izcilas spēles!
Divu spēlētāju spēles ir salīdzinoši populārs žanrs. Turklāt divu spēlētāju spēles mēdz būt ļoti dažādas, sākot ar izmeklēšanas spēlēm un spēlēm, ko var spēlēt arī vairāki spēlētāji, un beidzot ar pāru sadarbības spēlēm un saspringtiem labo un ļauno spēku dueļiem.
„Patika tā spēle, gribu kaut ko līdzīgu diviem spēlētājiem“
Iespējams, ka esi spēlējis spēli, kas izcili iespiedusies atmiņā; lieliski pavadīts laiks ar draugiem visa vakara garumā. Gribi uzdāvināt kaut ko līdzīgu kādam draugam vai tuvam cilvēkam. Pirmkārt, uzreiz vērts aplūkot, kādam spēlētāju skaitam paredzēta šī spēle, jo iespējams to var spēlēt arī divatā. Piemēram, spēli „Carcassonne“ ļoti labi var spēlēt divatā — tas pat ir ļoti daudzu spēlētāju iecienītākais veids, kā to darīt. Tāpat divatā var spēlēt arī „Flamecraft“, „Spārnotos“, „Pandemic“ un daudzas citas spēles, kuras izcili derēs arī gadījumos, kad ciemos atnāk draugi.
Šogad šai kategorijai pievienojās arī „Mežā“, kas ir spēle ar ļoti vienkāršiem noteikumiem, bet ārkārtīgi stratēģiskiem lēmumiem. Savā gājienā tu pacel divas kārtis vai izspēlē vienu kārti savā mežā. Kurus kokus stādīt? Kurus dzīvniekus izspēlēt? Kuras kārtis atmest? Ļoti aizraujoša spēle, kura būs lieliska kā diviem, tā vairākiem spēlētājiem.
Ja konkrēto spēli nevar spēlēt divatā, tad iespējams tai ir atsevišķa divu spēlētāju versija, kurā spēles pamatprincips pielāgots tieši diviem spēlētājiem. Nereti šādas versijas tiek uzskatītas par tikpat labām vai pat labākām nekā oriģinālajām. Viens no piemēriem ir „7 Wonders“, kas ir izcila spēle trīs līdz septiņiem spēlētājiem, savukārt „7 Wonders: Duel“ ir divu spēlētāju versija, kas daudzu acīs ir pat pārāka par savu titulēto lielo brāli.
Pielāgotas divu spēlētāju versijas ir arī „Codenames: Duet“, „Saboteur Duel“, „Imhotep: The Duel“, „Splendor Duel“ un citām spēlēm.
Aizraujoša spēle mazā paciņā
Ne vienmēr izmēram ir nozīme. Aizraujošas spēles var būt arī pavisam nelielā kastītē. Viens no šādiem piemēriem ir dedukcijas spēle „Deductio“. Katram spēlētājam ir slepenais skaitlis no 1 līdz 20, un tavs mērķis ir uzminēt kāds tas ir otram spēlētājam, neatklājot savu. Savā gājienā tev ir jāpaņem viena pavediena kārts, kas patiesi apraksta tavu slepeno skaitli, vai arī tu vari mēģināt uzminēt cita spēlētāja slepeno skaitli. Pareizs minējums tev dos punktu, savukārt nepareizs minējums liks tev paņemt divas pavedienu kārtis, kas tādējādi palīdzēs otram spēlētājam straujāk pietuvoties tava skaitļa atšķetināšanai.
Pavisam nesen mazo kāršu spēļu kolekciju papildināja „5 Towers“, kurā spēlētāji mēģina uzbūvēt pēc iespējas augstākus torņus. Lai iegūtu kārtis torņu būvēšanai, spēlētāji sola likmes par to, cik kāršu no atklātajām viņi vēlas paņemt. Kāpēc neņemt visas? Kārtis jeb torņu celtniecības bloki ir jāliek cits uz cita tā, lai to vērtība samazinātos, ja pārāk strauji paņemsi mazus skaitļus, ierobežosi savu torņu potenciālu, bet, ja pārāk vilcināsies, visas kārtis tiks pretiniekam.
Gan „5 Towers“, gan „Deductio“ var spēlēt kā divi, tā vairāki spēlētāji.
Izmeklē noziegumus kā Šerloks Holmss un doktors Vatsons
Pat Šerloks Holmss, kurš ir viens no visu laiku zināmākajiem detektīviem, paļāvās uz savu pārinieku doktoru Vatsonu. Tieši tāpēc izmeklēšanas spēles parasti vislabāk ir spēlēt divatā!
Neatkarīgi no tā, vai tu izvēlies kādu no izlaušanās spēlēm „EXIT“, šķetini noziegumus „MicroMacro: Noziegumu pilsētā“, meklē vainīgos „Cronicles of Crime“ pasaulē, tēlo detektīvu spēlē „Detective: A Modern Crime Game“ vai jebkurā citā izmeklēšanās spēlē, vienmēr ir patīkami, ja tev blakus ir savs doktors Vatsons, ar kuru kopā atšķetināt pat vismīklainākos notikumus.
Magnētiskas cīņas diviem
Viena no pēdējo gadu karstākajām spēlēm ir magnētu spēle „Kluster“. Un ne velti! Tā ir pavisam vienkārša, bet ļoti azartiska spēle, kurā spēlētāji mēģina pirmie izvietot ierobežotā laukumā savus magnētus tā, lai tie nesaskartos. Bet magnētiem gluži kā cilvēkiem, patīk cieši apskaut vienam otru. Ja magnēti salīp kopā, tie jāņem atpakaļ savos krājumos. Pirmais spēlētājs, kurš izlicis visus magnētus uzvar! Jaunums diviem spēlētājiem — „Kluster DUO“.
Runājot par divu spēlētāju magnētiskajām cīņām, mēs nevaram nepieminēt „KLASK“, kas ir tāds kā mazāka formāta gaisa hokejs, kurā spēlētāji ar magnētisku kauliņu palīdzību cenšas bumbiņu raidīt pretinieku bedrītē jeb vārtos.
Episku varoņu episkie dueļi
Kas uzvarētu divkaujā — Robins Huds vai Drakula? Neredzamais cilvēks vai Džekils un Haids? Velociraptors vai Zirnekļcilvēks? Ir tikai viens veids kā to noskaidrot — „Unmatched“!
„Unmatched“ ir spēļu sistēma, kur katrs no spēlētājiem izvēlas kādu no varoņiem un ar kāršu palīdzību veic dažādus manevrus un uzbrukumus, lai uzvarētu neticamajās divkaujās.
Katrs spēles komplekts nāk ar saviem varoņiem, kurus visus var kombinēt pēc saviem ieskatiem. Pašu spēli var spēlēt arī komandās divi pret divi vai arī līdz četriem spēlētājiem, katram spēlējot par sevi.
Vienai no atzītākajām duelēšanās spēlēm „Summoner Wars“ pirms dažiem gadiem tika veikta revīzija un arī šī izcilā spēle tagad ir pieejama ar noslīpētiem noteikumiem un daudz dažādām frakcijām, kas gatavas maģiskai divkaujai.
Vairums kolekcionējamo kāršu spēļu ir paredzētas divu spēlētāju dueļiem. Turklāt vairumam no tām ir pieejami speciāli starta komplekti, lai sāktu savas „Pokemon“ trenera gaitas, „Yu-Gi-Oh!“ ēnu valstības dueļus, „Digimon“ cīņas vai kaujas „Magic the Gathering“ pasaulēs, divkaujas „Star Wars: Unlimited“ pasaulē, vai kopā ar slavenajiem „Disney“ varoņiem spēlē „Lorcana“.
Uzmet un pieraksti spēles
Viena no populārākajā spēļu kategorijām, kas izcili piemērotas diviem spēlētājiem ir uzmet un pieraksti tipa spēles. „Clever“, „Railroad Ink“ un „Welcome to…“ ir pāris no variantiem.
Turklāt, ja meklē nelielu dāvaniņu, kādam, kam jau ir šīs spēles, tad vērts aplūkot kādu no nelielajiem paplašinājumiem. „Clever“ sērijas spēlēm pieejami jauni bloknoti, kuros ir atšķirīgs lauciņu izkārtojums, savukārt „Railroad Ink“ ir nopērkami kauliņu paplašinājumi, kas katrs spēlei pievieno jaunu kauliņu ar saviem noteikumiem.
Mūsu spēļu klāsts ir plašs un mums ir pieejamas dāvanas dažādām situācijām. Taču, ja vēl arvien neesi drošs, dodies uz kādu no mūsu veikaliem, kur pārdevēji ar prieku tev pastāstīs vairāk un palīdzēs atrast īsto spēli!
Atstāt komentāru