Izlaist līdz saturam
Āra spēles — kādas, kāpēc, kur un kā?

Āra spēles — kādas, kāpēc, kur un kā?

Saulītei spīdot un laikam kļūstot siltākam, mums arvien palielinās vēlme doties laukā un baudīt skaisto laiku, lai mūsu iemīļotās spēles spēlētu ārpus mājām. Biežāk redzētie piemēri ir šahs, domino un dambrete, bet šīs nav vienīgās spēles, kuras ērti spēlēt parkā, turklāt ir arī daudz aizraujošu spēļu, ko paredzēts spēlēt laukā.

Trīs lietas, labas lietas. Ārā spēlējamas spēles varam nosacīti iedalīt trīs kategorijās:

Katra no šīm kategorijām vairāk vai mazāk piemērota tam, cik daudz paredzēts pārvietoties un kādi laikapstākļi prognozēti. Lietainā laikā noteikti nav diez ko ērti izklāt zālē “Twister”, vējainā laikā var gadīties pazaudēt daļu no “Uno” kavas, savukārt sniega ķegļus var spēlēt tikai ziemā.

Skatoties no cita aspekta, vērā ņemams, protams, ir arī spēlētāju vecums un skaits.

Spēlēšanai ar draugiem vai ģimeni lielu jautrību sagādā tādas veiklības spēles, kā “Crazy Eggz”, dažādas vārdu minēšanas un komunikācijas spēles. Piemēram, spēli “Black stories” ir gan viegli paņemt līdzi, gan viegli iemācīt.
Spēlēšanai nometnēs laba ideja ir spēles, ko iespējams spēlēt komandās, vienlaikus arī kārtīgi izkustoties, piemēram, spēles “Ring Toss” un “Kubb”. Aktīvākiem spēlētajiem noteikti patiks “Spikeball”, turklāt ir pieejama arī spēles “Rookie” versija, kas pielāgota jaunākiem censoņiem.
“Deckscape” var noderēt komandu stiprināšanai, un to viegli vienkārši turēt rokās. Ja ir laiks un iespēja ieguldīt laiku gatavojoties, noteikti būs jautri uzspēlēt āra “Riču Raču” — izpētiet oriģinālo spēli, ar dažādu krāsu krītiņiem uzzīmējiet laukumu uz asfalta vai sagatavojiet plastmasas/koka apļus (dārgāk laika un naudas ziņā), spēlētāju komandām, kļūstot par kauliņiem, vajadzēs vienādus lakatiņus un ieteicams izmantot izmērā palielus metamos kauliņus.

    Viegli paņemt līdzi

    Ne vienmēr spēlei jābūt pielāgotai tieši spēlēšanai uz zāliena, lai to būtu ērti un jautri spēlēt saulītē. Bieži vien izbraucienos lielākā problēma ir tieši spēles ielikšana somā, tāpēc talkā nāk spēles mazās kastītēs.

    Izcili derēs jau zināmās kāršu spēļu klasikas “Saboteur”, “6. ņem”, “Karakum”, “Zing-A-Zam”, “Mimic Octopus”, “The Mind” un citas.

    Salīdzinoši maz vietu aizņem arī “roll-and-write” jeb uzmet un pierakti tipa spēles. Nelielā kastītē var paņemt “Clever” un kādu no “Railroad Ink” versijām.

    Daži noderīgi fakti.

    Atskatoties uz jau minēto, ir vērts uzsvērt atziņas, kas noderēs, izvērtējot vēl citas, te neminētas spēles.

    • Atskatoties uz jau minēto, ir vērts uzsvērt atziņas, kas noderēs, izvērtējot vēl citas, te neminētas spēles.

    • Koka un plastmasas detaļas nesabojās lietus, turklāt tās bieži ir arī smagākas, līdz ar to izmantojamas spēlēšanai ārā vējainā laikā.

    • Grūtāk pazaudējamas un vējam ne tik padevīgas ir arī spēles, kuru kauliņi magnetizējas.

    • Spēles ar vārdu minēšanu, stāstu stāstīšanu, kā arī faktu spēles var ērti spēlēt laukā, ja kāds no jums ir gatavs uzņemties spēles vadītāja lomu, turot spēles kārtis rokās.

    • Atcerieties, ka spēles detaļas var radoši aizstāt ar ārā spēlēšanai piemērotākām.

    Piedāvājam arī noskatīties video par to ko darīt ārā.

    Iepriekšējais raksts Catan Baltic Championship 2023
    Nākamais raksts Latvijā sāk ražot puzles ar ukraiņu mākslinieces Blizņučenko un latviešu fotogrāfa Plūmes darbiem

    Atstāt komentāru

    Komentāri parādīsies pēc tam, kad tiks apstiprināti

    * Obligātie lauki

    0