Zombicide
Galda spēļu aprindās ir ieviesies neformāls iedalījums spēļu kategorijās. Jautrākais tas, ka galvenais iedalījums ir ar ģeogrāfisku noslieci, jeb “Eurogames” un “Ameritrash”. Latviski tas būtu stratēģiskās un tematiskās spēles, un līdz šim labākais raksturojums šiem veidiem ir tāds, ka pirmās tu spēlē ar prātu, bet otrās ar sirdi jeb pirmajās ir būtiskas mehānikas, otrajā stāsts. Es noteikti esmu stratēģisko spēļu piekritējs, taču reizēm mīlu uzspēlēt arī pa kādai tematiskajai spēlei. Šoreiz apraksts par vienu no tām - sadarbības spēle “Zombicide”.
Tematika
Nosaukums jau ietver sevī tematiku, protams, ka ir notikusi kārtējā apokalipse, izpleties vīruss, kā dēļ apkārt ir pilns ar zombijiem, kuri ir lēni, lempīgi, bet, neskatoties uz to, nospieduši visu pasauli uz iznīcības robežas. Spēlētāji tradicionāli pārvalda izdzīvojušo grupiņu, kuriem jāveic dažādas misijas, jāmeklē ieroči, ēdiens un pats galvenais jātiek galā ar neaptveramu daudzumu zombiju.
Komponentes
Spēles komponentes ir izcilas! Kastē jūs atradīsiet vairākas divpusējas daļas modulāram spēles laukumam, kas reprezentē apokaliptiskas ielas, divas kavas kāršu, kaudzi metamo kauliņu, dažādus žetonus un, jā, gandrīz aizmirsu 65 plastmasas figūriņas ar zombijiem un 6 cilvēku figūriņas. Komponentes ir ļoti augstas kvalitātes, par ko daļēji jābūt pateicīgiem arī ārkārtīgi veiksmīgajai Kickstarter kampaņai. Zombicide ir izlaiduši vairākas spēles versijas, kuru kopējais pūļa finansējums pārsniedz 10 000 000 USD. Taču šādu komponenšu dēļ spēle ir dārgo cenu kategorijā.
Mehānikas
Spēlētājiem ir iespējas veikt 3-4 darbības, kuras viņi var iztērēt, lai pārvietotos, cīnītos ar zombijiem, pārmeklētu mājas vai mainītos ar ieročiem. Kad visi spēlētāji būs veikuši šīs darbības, tad kustēsies un radīsies jauni zombiji, kas pamazām arvien vairāk pārņems spēles laukumu. Kā jau tematiskajās spēlēs, daudz ko nosaka veiksmes faktors, un rēķinieties, ka metamais kauliņš tiks mests bieži. Taču ir pāris eleganti veidi, kā modificēt savu veiksmi. Atkarībā no nonāvēto zombiju skaita spēlētāji gūst pieredzi, un sasniedzot noteiktus līmeņus, spēlētāji iegūs dažādas spējas, taču arī zombiju skaits, kas katra raunda beigās pievienosies spēles galdam, ievērojami pieaug. Viena no jautrākajām spēles daļām ir durvju atvēršana, jo tu nekad nevari zināt, kas ir iemitinājies mājā, kuru tu plāno pārmeklēt.
Vairākspēlējamība
Spēle sastāv no scenārijiem, kurus izspēlējot diez vai jūs vēlēsieties veikt atkārtotu spēli, taču par to nav jāsatraucas, jo internetā ir izveidojusies spēcīga un aktīva spēles fanu komūna, kas regulāri veido un publicē jaunus un ļoti dažādus scenārijus visām spēles versijām. Šo scenāriju pieejamība spēli uztur svaigu arī pēc 10. spēlēšanas reizes.
Vērtējums
Ir grūti šai spēlei dot konkrētu vērtējumu, jo daudzas spēlēšanas reizes bijušas ļoti atšķirīgas. Esmu spēlējis scenārijus, kur bijusi sajūta, ka tās mehānikas ir nepārdomātas, dumjas. Bet tai pat laikā spēle ir arī radījusi brīžus, kad visi kopā pēc spēles vēl ilgi esam pārrunājuši satriecošo stāstu, ko kopā izdzīvojām. Tā kā biežāk ir otro gadījumu nekā pirmo, spēlei lieku 7 no 10. Taču ņemiet vērā, ka daudz kas ir atkarīgs no attieksmes, ja jūs centīsieties radīt stāstu, pārdzīvosiet par kontrolētajiem varoņiem, tad jūs šo spēli izbaudīsiet daudz vairāk, nekā tad, ja vienkārši rēķināsiet kā optimizēt labākos gājienus.
Komentāri
Atstāt komentāru